Zawody

Nazwa zawodów Półmaraton Gusiew - Gołdap
Organizator OSIR Gołdap
Miejsce Gołdap
Data zawodów 2019-08-31
Opis

Międzynarodowy Bieg Gusiew – Gołdap od początku, czyli od 25 lat jest rozgrywany na dystansie półmaratonu. Jest więc jednym z najstarszych biegów w Polsce na tym dystansie i na pewno wiedzie prym na Warmii i Mazurach pod tym względem. Zresztą przygraniczna Gołdap ma więcej asów w rękawie. To tutaj, w jedynym w województwie uzdrowisku odbywa się w maju od blisko 43 lata Bieg Zwycięstwa, a we wrześniu od 29 lat Cross Gołdapski. Zimą można pobiegać na nartach w Biegu Jaćwingów, ale o tych imprezach może przy innej okazji.

Przyjeżdżając do Gołdapi na półmaraton, wiemy, że mamy do czynienia z imprezą mającą nie tylko swoją tradycję, ale będącą prawdziwym świętem sportowym obu przygranicznych miejscowości. Nie zabraknie atrakcji, które umilają czas oczekiwania na zawodników na start oraz po biegu. Trasa o długości 21 km 097 m wiedzie z Rosji przez granicę z Polską i kończy się w centrum Gołdapi. Trasa jest wymagająca. Cały czas biegnie po nawierzchni asfaltowej, ale dość dużo jest wzniesień i odkrytych nasłonecznionych odcinków. 

Co czyni ten bieg niepowtarzalnym? Przede wszystkim trasa. Mamy w Polsce i w Europie kilka transgranicznych biegów – ale tylko ten prowadzi przez granicę z Rosją. Tylko na tym biegu poczujesz klimat dawno zapomnianych akademii, które w kulturze rosyjskiej dalej są żywe. Tylko tutaj doświadczysz wschodniej serdeczności i gościnności o której tyle się mówi.

Wybierając się do Gołdapi nie licz, że uda Ci się poprawić życiówkę, tutaj nie znajdziesz dużo płaskich odcinków, tutaj będziesz biegł w słońcu i skwarze. Ale frajdę z ukończenia półmaratonu będziesz miał większą od dotychczasowych. I do tego przywieziesz mnóstwo wrażeń i opowieści.

Lista konkurencji

Nazwa konkurencji Limit zawodników Zapis do Płatność do Godzina konkurencji Zapłaconych
Półmaraton Gusiew - Gołdap 300 2019-08-25 2019-08-25 14:00 138
Liczba rekordów na stronie: